Natječaj za radno mjesto viši/a stručni/a savjetnik/ca " 1 izvršitelj/ica na određeno vrijeme

Preuzmi dokument u MS Word formatu

Republika Hrvatska
Ministarstvo branitelja

Klasa: 112-03/12-0001/2

Urbroj: 522-02/1-2-12-1

Zagreb, 28. lipnja 2012.

Na temelju članka 61. stavka 6. Zakona o državnim službenicima ("Narodne novine", broj: 92/05, 107/07, 27/08, 49/11, 150/11, 34/12, 49/12 " pročišćeni tekst) Ministarstvo branitelja raspisuje

OGLAS

za prijam u državnu službu na određeno vrijeme u Ministarstvo branitelja

Za radno mjesto:

- viši/a stručni/a savjetnik/ca " 1 izvršitelj/ica na određeno vrijeme (do povratka duže vrijeme odsutne službenice)

Glavno tajništvo

Sektor za opće pravne poslove, ljudske potencijale te organizacijske i europske poslove

Služba za ljudske potencijale

Uvjeti:

- završen diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij socijalnog rada
- poznavanje rada na osobnom računalu
- 4 godine radnog iskustva na odgovarajućim poslovima

Opis poslova:

- obavlja složenije poslove u službi koji zahtijevaju samostalnost uz povremeni nadzor, te stručnost i
odgovornost u radu
- brine o stručnom osposobljavanju i usavršavanju državnih službenika i namještenika u tijeku službe
- planira zapošljavanje i prati razvoj ljudskih potencijala
- obavlja upravne poslove u vezi sa statusnim pravima državnih službenika i pravima iz kolektivnog
ugovora, vezano za prijam, raspored, premještaj i prestanak službe državnih službenika, godišnje
odmore, plaćene i neplaćene dopuste, ocjene, povrede službene dužnosti
- provodi analizu opisa radnih mjesta
- obavlja poslove vezano za povjeravanje poslova pružateljima usluga izvan državne službe
obavlja poslove oko ostvarivanja zdravstvenog, mirovinskog i invalidskog osiguranja državnih
službenika i namještenika
- priprema i izrađuje odluke o natječajima za prijam u državnu službu službenika i namještenika te
- priprema i organizira provođenje postupka odabira kandidata za državnu službu
- izrađuje nacrte odgovora na tužbe i očitovanja za državno odvjetništvo u svim predmetima iz
djelokruga rada službe
- izrađuje nacrt odgovara na pismene upite pravnih i fizičkih osoba

Pored navedenih uvjeta kandidat/kinja treba ispunjavati opće uvjete propisane u članku 48. Zakona o državnim službenicima.

U državnu službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članka 49. Zakona o državnim službenicima.

Kandidat/kinja primljen/a u državnu službu ima obvezatan probni rad od 2 mjeseca.

Kandidat/kinja koji/a ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužan/na je u prijavi na oglas pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate/kinje samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno odredbi čl. 35. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji ("Narodne novine" broj: 174/04, 92/05, 2/07, 107/07, 65/09, 137/09, 146/10, 55/11), uz prijavu na natječaj dužan/na je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o priznatom statusu, odnosno potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, te dokaz da je nezaposlen/na.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno odredbi čl. 10. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom ("Narodne novine" broj: 143/02, 33/05), uz prijavu na natječaj dužan/na je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o utvrđenom invaliditetu, odnosno drugi dokaz iz kojeg je vidljivo spomenuto pravo, te dokaz da je nezaposlen/na.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno odredbi čl. 48.f Zakona o zaštiti civilnih i vojnih invalida rata ("Narodne novine" broj: 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03), uz prijavu na natječaj dužan/na je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, te dokaz da je nezaposlen/na.

Kandidat/kinja pripadnik/ca nacionalne manjine ima pravo pozvati se na prednost pri zapošljavanju temeljem članka 22. Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina, bez obveze dostavljanja dokaza o pripadnosti nacionalnoj manjini.

Stečena stručna i radna iskustva potrebna za obavljanje poslova radnog mjesta kandidata/kinja koji/e ispunjavaju formalne uvjete propisane oglasom utvrđivat će se testiranjem-provjerom kroz upitnik.

Kandidati/kinje će biti obaviješteni/e o mjestu i danu kada će pristupiti ispunjavanju upitnika objavom na web stranici Ministarstva branitelja www.branitelji.hr (natječaji za zapošljavanje), najmanje pet dana prije dana određenog za ispunjavanje upitnika. Za kandidate/kinje koji/e neće pristupiti ispunjavanju upitnika, smatrat će se da su povukli/e prijavu na oglas.

Ukoliko Komisija ocjeni da je potrebno, obavit će razgovor (intervju) i provjeru praktičnog rada na osobnom računalu (Word i Excel), s do pet kandidata/kinja koji/e su ostvarili/e najviše bodova.
Podaci o plaći radnog mjesta nalaze se na web stranici Ministarstva uprave (www.uprava.hr)- zapošljavanje propisi.

U prijavi na oglas kandidat/kinja treba navesti osobne podatke (osobno ime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona, te po mogućnosti e-mail adresu).

Uz prijavu u kojoj je potrebno istaknuti radno mjesto za koje se natjecatelj/ica javlja obvezno je dostaviti dokaze o ispunjavanju uvjeta i to:

1. životopis
2. dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (isključivo preslika diplome)
3. odgovarajuće stručno i radno iskustvo (kandidati/kinje moraju dostaviti presliku prve tri stranice radne knjižice i presliku stranica ""podaci o zaposlenju i stažu"" kao dokaz da imaju radnog staža u struci)
4. dokaz o hrvatskom državljanstvu (hrvatsko državljanstvo se dokazuje isključivo preslikom domovnice)
5. uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak, ne starije od 6 mjeseci
6. presliku osobne iskaznice.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku od 8 dana od dana objave oglasa na web stranici Ministarstva uprave, na adresu: Ministarstvo branitelja, Zagreb, Trg hrvatskih velikana 6, Glavno tajništvo, s naznakom " "Ne otvaraj, prijava na oglas".

Osoba koja nije podnijela pravovremenu i urednu prijavu na oglas ili ne ispunjava formalne uvjete propisane oglasom, ne smatra se kandidatom prijavljenim na oglas.

O rezultatima oglasa kandidati/kinje će biti obaviješteni dostavom Rješenja o prijmu.