Javni natječaj za prijam u državnu službu na neodređeno vrijeme u Ministarstvo branitelja RH

1) Za radno mjesto:

- viši/a stručni/a savjetnik/ca " 1 izvršitelj/ica na neodređeno vrijeme

UPRAVA ZA HRVATSKE BRANITELJE IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVE NJIHOVIH OBITELJI
SEKTOR ZA SKRB O HRVATSKIM BRANITELJIMA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVIMA NJIHOVIH OBITELJI
SLUŽBA ZA SKRB O STRADALNICIMA IZ DOMOVINSKOG RATA

Uvjeti:

- završen diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij društvenih znanosti
- poznavanje rada na osobnom računalu
- položen državni stručni ispit (kandidati/kinje koji nemaju položen državni stručni ispit dužni/e su ga
položiti u roku od 6 mjeseci od isteka probnog rada)
- 4 godine radnog iskustva na odgovarajućim poslovima

Opis poslova:

prikuplja podatke i vodi cjelovitu bazu podataka o djeci smrtno stradalih, zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja bez roditeljske skrbi,
prati primjenu zakonskih i podzakonskih propisa vezanih za djecu smrtno stradalih, zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja,
provodi mjere i aktivnosti za poboljšanje sustava skrbi za obitelji smrtno stradalog, umrlog, zatočenog ili nestalog hrvatskog branitelja,
prikuplja podatke i dokumentaciju vezanu za obilježavanje mjesta masovnih grobnica,
obavlja poslove vezane za javnu nabavu iz djelokruga rada službe,
surađuje s tijelima državne uprave, ustanovama i institucijama vezano za rješavanje imovinskih prava za lokacije gradnje spomen-obilježja,
obavlja poslove vezane uz organizaciju i provedbu svečanosti otkrivanja spomen-obilježja,
izrađuje nacrte odgovora na pisane pritužbe, predstavke i zamolbe pravnih i fizičkih osoba,
prima stranke i daje im tumačenja vezano za ostvarivanje njihovih prava.

2) Za radno mjesto:

SLUŽBA ZA HRVATSKE BRANITELJE IZ DOMOVINSKOG RATA
ODJEL ZA KONTROLU I ANALIZU NAMJENSKOG UTROŠKA SREDSTAVA

Uvjeti:

- obavlja poslove vezano uz evaluaciju programa, projekata i aktivnosti iz nadležnosti Uprave,
- obavlja poslove vezano uz prikupljanje i vođenje podataka o namjenskom utrošku sredstava korisnika programa, projekata i aktivnosti iz nadležnosti Uprave,
- organizira poslove vezane uz postupak povrata sredstava osiguranja korisnicima koji su namjenski utrošili sredstva kroz programe, projekte i aktivnosti Uprave,
- organizira poslove vezane uz postupak povrata nenamjenski utrošenih sredstava kroz programe, projekte i aktivnosti Uprave,
- predlaže dodatne aktivnosti i mjere u slučajevima kada korisnici nisu u potpunosti namjenski/nenamjenski utrošili dodijeljena sredstva, a prije pokretanja postupka povrata sredstava,
- vrši obilazak korisnika dodijeljenih sredstava na terenu u svrhu utvrđivanja namjenskog utroška,
- prati primjenu zakonskih propisa iz svog djelokruga rada, sastavlja izvješća o primjeni propisa i daje prijedlog za izmjenu propisa,
- vrši analizu kvalitete pojedinih mjera iz programa i predlaže donošenje novih mjera,
- prati provedbu i predlaže nove programe, projekte i aktivnosti iz nadležnosti Uprave,
- prikuplja podatke za vođenje evidencije o dodijeljenim državnim potporama i o tome izvješćuje nadležne institucije,
- prima stranke i daje im tumačenja vezano uz poslove iz djelokruga odjela,
- izrađuje nacrte odgovora na pisane pritužbe, predstavke i zamolbe pravnih i fizičkih osoba.

3) Za radno mjesto:

UPRAVA ZA PRAVNE I STAMBENE POSLOVE
SEKTOR ZA UPRAVNO-PRAVNE POSLOVE
SLUŽBA ZA ZAŠTITU ŽRTAVA I SUDIONIKA RATA

Uvjeti:

- završen diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij prava ili socijalnog rada

obavlja poslove u vezi s radom udruga civilnih stradalnika iz Domovinskog rata,
surađuje s vladinim i nevladinim institucijama čija se djelatnost odnosi na rad civilnih stradalnika,
sudjeluje u realizaciji psihosocijalne pomoći za civilne žrtve iz Domovinskog rata i članove njihovih obitelji,
obavlja poslove u vezi ostvarivanja prava na besplatne udžbenike, stipendije i financiranje udruga.

Pored navedenih uvjeta kandidat/kinja treba ispunjavati opće uvjete propisane u članku 48. Zakona o državnim službenicima.

U državnu službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članka 49. Zakona o državnim službenicima.

Kandidat/kinja koji/a ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužan/na je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate/kinje samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno odredbi čl. 35. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji ("Narodne novine" broj: 174/04, 92/05, 2/07, 107/07, 65/09, 137/09, 146/10, 55/11), uz prijavu na natječaj dužan/na je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o priznatom statusu, odnosno potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, te dokaz da je nezaposlen/na.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno odredbi čl. 10. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom ("Narodne novine" broj: 143/02, 33/05), uz prijavu na natječaj dužan/na je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o utvrđenom invaliditetu, odnosno drugi dokaz iz kojeg je vidljivo spomenuto pravo.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno odredbi čl. 48.f Zakona o zaštiti civilnih i vojnih invalida rata ("Narodne novine" broj: 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03), uz prijavu na natječaj dužan/na je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo.

Kandidat/kinja pripadnik/ca nacionalne manjine ima pravo pozvati se na prednost pri zapošljavanju temeljem članka 22. Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina, bez obveze dostavljanja dokaza o pripadnosti nacionalnoj manjini.

Kandidati/kinje primljeni/e u državnu službu imaju obvezatan probni rad od 3 mjeseca.

Na natječaj se mogu javiti i kandidati/kandidatkinje koji/e nemaju položen državni stručni ispit uz uvjet da ga polože u zakonskom roku.

Kandidati/kinje koji/e nemaju položen državni stručni ispit, a zadovolje na probnom radu dužni/e su na temelju članka 56. stavak 1. Zakona o državnim službenicima, najkasnije u roku od šest mjeseci od isteka probnog rada položiti državni stručni ispit.

Stručne i opće sposobnosti kandidata/kinja koji/e ispunjavaju formalne uvjete propisane javnim natječajem utvrđivat će se putem provjere znanja i sposobnosti i to: pismenom provjerom znanja rada na računalu (Word, Excel); pismenom provjerom posebnih znanja i sposobnosti bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta (poznavanje Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji ("Narodne novine" broj: 174/04, 92/05, 02/07, 107/07, 65/09, 137/09, 146/10, 55/11)); pismenom provjerom poznavanja ustavnog ustrojstva Republike Hrvatske, razgovorom s komisijom (intervjuom) i psihološkom procjenom.

Kandidati/kinje će biti obaviješteni/e o mjestu i danu održavanja pismenog testiranja objavom na web stranici Ministarstva branitelja www.branitelji.hr (natječaji za zapošljavanje), najmanje pet dana prije testiranja. Za kandidate/kinje koji/e neće pristupiti testiranju, smatrat će se da su povukli/e prijavu na javni natječaj i više se neće smatrati kandidatom/kinjom.

Podaci o plaći radnog mjesta nalaze se na web stranici Ministarstva uprave (www.uprava.hr) - zapošljavanje propisi.

U prijavi na javni natječaj kandidat/kinja treba navesti osobne podatke (osobno ime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona, te po mogućnosti e-mail adresu).

Uz prijavu u kojoj je potrebno istaknuti radno mjesto za koje se kandidat/kinja javlja obvezno je dostaviti dokaze o ispunjavanju uvjeta i to:

1. životopis
2. dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (isključivo preslika diplome)
3. odgovarajuće stručno i radno iskustvo (kandidati/kinje moraju dostaviti presliku prve tri
stranice radne knjižice i presliku stranica ""podaci o zaposlenju i stažu"" kao dokaz da imaju
radnog iskustva na odgovarajućim poslovima)
4. dokaz o hrvatskom državljanstvu (hrvatsko državljanstvo se dokazuje isključivo preslikom
domovnice)
5. uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak, ne starije
od 6 mjeseci
6. presliku osobne iskaznice
7. uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se prima
(dostavlja ga samo ona/j kandidat/kinja koji/a bude izabran/a).

Prijava ili životopis moraju biti vlastoručno potpisani.
Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, a izabrani/a kandidat/kinja je prije donošenja Rješenja o prijmu dužan/na dostaviti na uvid originalne dokumente.

Provjeru nepostojanja zapreka za prijam u državnu službu iz članka 49. Zakona o državnim službenicima izvršit će po službenoj dužnosti Ministarstvo branitelja.

Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta dostavlja izabrani/a kandidat/kinja po obavijesti o izboru, a prije donošenja rješenja o prijmu u državnu službu.

Ministarstvo branitelja zadržava pravo da zatraži direktno od poslodavca za sve ili dio kandidata/kinja, potvrdu o dosadašnjem obavljanju poslova, o kvaliteti i opsegu obavljenih poslova te da li se kandidat/kinja pridržavao/la zadanih rokova.

Na javni natječaj ravnopravno se mogu javiti osobe oba spola.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku od 8 dana od dana objave javnog natječaja u "Narodnim novinama", na adresu: Ministarstvo branitelja, Zagreb, Trg hrvatskih velikana 6, Glavno tajništvo, s naznakom " "Ne otvaraj, prijava na javni natječaj".

Osoba koja nije podnijela pravovremenu i urednu prijavu na javni natječaj ili ne ispunjava formalne uvjete propisane javnim natječajem, ne smatra se kandidatom prijavljenim na natječaj.

Javni natječaj bit će objavljen na web stranici Ministarstva branitelja (www.branitelji.hr), Ministarstva uprave (www.uprava.hr), u "Narodnim novinama". O rezultatima javnog natječaja kandidati/kinje će biti obaviješteni dostavom Rješenja o prijmu.