Obilježena je 26. obljetnica sjećanja na teška stradavanja civila i branitelja Bogdanovaca i dan poginulih branitelja Albanaca u Domovinskom ratu.
Obilježavanje je u petak, 10. studenoga 2017. godine, započelo Svetom misom za poginule branitelje i civilne žrtve u Crkvi sv. Leopolda Mandića. Kod spomen-obilježja bogdanovačkim mučenicima, polaganjem vijenca i paljenjem svijeća počast žrtvama odali su članovi obitelji poginulih i nestalih te zapovjednici obrane, Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović s izaslanstvom koje su činili izaslanik predsjednika Vlade RH, potpredsjednik Vlade i ministar obrane Damir Krstičević, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik Hrvatskog sabora župan Božo Galić, ministrica regionalnog razvoja i fondova EU Gabrijela Žalac, načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga RH general zbora Mirko Šundov i predstavnici MUP-a, zatim izaslanstva Vukovarsko-srijemske županije, Općine Bogdanovci, prva tajnica Republike Kosovo Ifte Čeku, izaslanstvo Grada Vukovara na čelu sa zamjenikom gradonačelnika Marijanom Pavličekom, zamjenicom Ivanom Mujkić te Savjetom za branitelje.
Uzvanici su nazočili ceremoniji imenovanja vukovarske vojarne imenom „204. Brigade Hrvatske vojske“, nakon čega su se uputili prema mjestu održavanja Središnje svečanosti dolaska hrvatske vojske u Vukovar gdje se okupljenima prigodno obratili Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović, ministar obrane Damir Krstičević, načelnik Glavnog stožera OSRH Mirko Šundov, vukovarsko-srijemski župan Božo Galić i gradonačelnik Grada Vukovara Ivan Penava.
Oni su podsjetili kako su Bogdanovci pali u ruke neprijateljske vojske nakon tromjesečnog otpora i 40 dana potpunog okruženja, čime je nagoviješten i pad Grada heroja.
Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović zajamčila da se nikada neće posustati u potrazi za nestalima dok i posljednji od njih ne bude pronađen „To je naša obveza prema vama i prema svima koji su sebe žrtvovali da bi Hrvatska živjela," obećala je u svom obraćanju.
Selo Bogdanovci, nadomak Vukovara, tijekom rata bilo je jedan od simbola otpora srpskoj agresiji, a nakon sloma obrane sravnjeno je sa zemljom. U njegovoj obrani sudjelovalo je dvjestotinjak branitelja među kojima je bilo mještana, ali i pripadnika HOS-a, ZNG-a i policije. Poginulo je ili ubijeno 89 Bogdanovčana i 41 pripadnik Zbora narodne garde, Hrvatskih obrambenih snaga i policije. Na popisu nestalih još je uvijek 25 osoba.
Pisane vijesti